start
  produkcja
  serwis
  akcesoria
  wypożyczalnia
  dowóz do Klienta
  firma
  kontakt
 

serwis

reklamowe

wypożyczalnia

akcesoria

podlodziowe

produkcja

 

O FIRMIE

jednoosiowe Firma "MER" powstała w lipcu 1990 roku. Jej nazwa jest składową inicjałów właścicieli Mirosława i Ewy Rekowskich.

Od początku działalności firma MER związana była ze środkami transportu. Mirosław Rekowski, w okresie wcześniejszym, pracował jako inżynier konstruktor właśnie w tej  gałęzi gospodarki. Za jedno ze swoich rozwiązań technicznych otrzymał w 1990 roku nagrodę Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej.

W pierwszym etapie
     funkcjonowała tylko wypożyczalnia. Wówczas było to kilka przyczep towarowych. Obecnie do dyspozycji naszych klientów jest ponad 60 sztuk. 
W dniu dzisiejszym można w firmie MER wypożyczać przyczepy: towarowe, kempingowe, lawety,do przewozu koni i podłodziowe.

W 1993 roku zajęliśmy się serwisem.
     Rosnący rynek przyczep, zwłaszcza lawet, potrzebował zakładów, które przygotowałyby pojazdy do przemierzania dużych odległości. Z każdym dniem nabieraliśmy doświadczenia. Obecnie z naszych usług w sposób systematyczny korzysta  kilkadziesiąt firm z całego województwa.

W 1994 roku zbudowaliśmy pierwsze przyczepy.
     Tak rozpoczęła się nasza produkcyjna przygoda. Bazowaliśmy wówczas na istniejących w Polsce rozwiązaniach technicznych. Zmieniający się w ostatnich latach rynek środków transportu potrzebował coraz częściej przyczep dobrej jakości. Można to było osiągnąć jedynie stosując najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie. Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z niemieckimi firmami
AL-KO i KNOTT. Podzespoły tych przedsiębiorstw, a także kilku polskich producentów wpłynęły zasadniczo na poprawę jakości  i bezpieczeństwa naszych produktów. 

Wyprodukowane przez nas przyczepy
     z powodzeniem użytkują między innymi: Polska Akademia Nauk, Telekomunikacja Polska S.A., Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, Petrol Invest, Polski Związek Żeglarski, ZPCh "POLICE", Flexi System, Creon, P&P, Volfram,  POB Sopot i wielu innych.
Produkowaliśmy dla firm, a także dla osób prywatnych. Nasze przyczepy zamawiali nie tylko rodacy. Odbiorcami firmy MER byli także: Niemcy, Holendrzy, Finowie, Anglicy, Austriacy, Szwedzi, Irlandczycy, Litwini, Francuzi, Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Japończycy, Amerykanie i Norwegowie.

Od 1997 roku zajmujemy się również dystrybucją
     części i podzespołów do przyczep. Obecnie oferujemy klientom bardzo szeroką gamę części producentów krajowych jak i zagranicznych.

W roku 2006 zdecydowana część naszych produktów produkcyjnych została zhomologowana, dzięki czemu produkcja uległa ujednoliceniu, a Klient otrzymuje towar szybciej i bez problemów.

W 2008 roku zakład produkcji przyczep został przeniesiony do nowej siedziby w Niestępowie k/Gdańska.
Zdecydowanie większe powierzchnie produkcyjne, magazynowe i parkingowe pozwoliły na zwiększenie produkcji, zwiększenie asortymentu i znacznie ułatwiły czynności manewrowe przy obsłudze klientów.
Tutaj też przeniesione zostały usługi serwisowe.

W 2018 roku
     wyprodukowaliśmy przyczepy, które popłynęły do Japonii i na Antarktydę. Były to przyczepy podłodziowe.

W planach na najbliższe lata firma MER przewiduje
     przede wszystkim rozszerzenie zakresu produkcji oraz podniesienie na jeszcze wyższy poziom świadczonych usług serwisowych.

mgr inż. Mirosław Rekowski

 

 |  start  |  produkcja  |  serwis  |  akcesoria  |  wypożyczalnia  |  firma  |  kontakt  | 

Copyright MER Studio 2021