start
  produkcja
  serwis
  akcesoria
  wypożyczalnia
  dowóz do Klienta
  firma
  kontakt
 

serwis

reklamowe

wypożyczalnia

akcesoria

podlodziowe

produkcja

SERWIS

Firma "MER" posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie napraw, remontów i przebudowy przyczep samochodowych do 3,5 t.
W swojej ofercie mamy szeroki wachlarz serwisowanych przyczep od towarowych poprzez podłodziowe, lawety, przyczepy do przewozu koni, specjalistyczne, aż po kempingowe. Sprawia to, że bardzo rzadko nie jesteśmy w stanie pomóc.
Gwarantujemy wysoką jakość napraw, znajomość rozwiązań stosowanych w przyczepach typowych i nietypowych oraz rozsądne ceny.
Bazujemy na oryginalnych częściach zamiennych tak polskich, jak i europejskich producentów. W trudnych sytuacjach dorabiamy uszkodzone elementy.
W zakresie serwisu przyczep wykonujemy wszystkie możliwe usługi.

Regulacje i drobne naprawy

W sposób szybki i fachowy wykonujemy regulacje: układu hamulcowego, układu jezdnego, urządzeń najazdowych, itp.
Sprawdzamy geometrię kół.
Wykonujemy drobne naprawy, takie jak: naprawę instalacji elektrycznej, mniejsze naprawy plandek, drobne naprawy ślusarskie i spawalnicze.

Przeglądy stanu technicznego
Przyczepy, tak jak inne maszyny i urządzenia wymagają okresowych przeglądów. W przypadku pojazdów o masie całkowitej większej od 750 kg obowiązujące prawo narzuca konieczność wykonywania co roku przeglądu technicznego. Przeprowadzana na stacjach diagnostycznych kontrola nie ujawnia jednak wszystkich braków. Dotyczy to przede wszystkim stanu układu jezdnego i hamulcowego, czyli najważniejszych zespołów.

W związku z powyższym zalecamy dokładne sprawdzenie: stanu linek hamulcowych, okładzin szczęk hamulcowych oraz łożysk. ZAPAMIĘTAJ: zużycia łożysk nie usłyszysz, tak jak ma to miejsce w przypadku samochodu.

W przypadku przyczep, których nie obowiązuje coroczne badanie techniczne (masa całkowita do 750 kg - wpis w dowodzie rejestracyjnym "bezterminowo") zalecany jest również okresowy przegląd pojazdu. W wielu przypadkach użytkowanie przyczepy prowadzone jest do momentu awarii, oderwania się jednego z elementów lub co najgorsze wypadku. Sytuacja taka stwarza zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, z którego zdajemy sobie sprawę dopiero po zdarzeniu.
Wychodząc temu naprzeciw dokonujemy okresowych przeglądów wszystkich przyczep.

Naprawy główne
Wykonujemy naprawy i wymiany wszystkich elementów przyczepy zapewniając dostawę w większości oryginalnych części zamiennych, fachowość i szybki termin naprawy. We wszystkich przypadkach dokonujemy oględzin, udzielamy porad i przedstawiamy kosztorys planowanego przedsięwzięcia.

Remont kapitalny
Obejmuje przegląd stanu technicznego, wymianę wszystkich elementów które wykazują znaki zużycia, regulację lub wymianę łożysk i uszczelniaczy, regulacje i smarowania układu jezdnego i najazdowego, poprawę stanu skrzyni ładunkowej, malowanie, ewentualnie konserwację podwozia, sprawdzenie poprawności działania instalacji elektrycznej.

Modernizacje i przeróbki
W wielu przypadkach Klienci decydują się na zmianę przeznaczenia przyczepy. Mając duże doświadczenie doradzamy, projektujemy nowe konstrukcje i po akceptacji ekonomicznej wykonujemy przebudowę. Zazwyczaj zmiany dotyczą: konstrukcji podwozia, skrzyni ładunkowej, nadbudowy skrzyni ładunkowej, itp. W zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie dokonać modernizacji.

 

 |  start  |  produkcja  |  serwis  |  akcesoria  |  wypożyczalnia  |  firma  |  kontakt  | 

Copyright MER Studio 2021